Kontaktuppgifter

Nedan hittar du kontaktuppgifter till alla verksamma inom organisationen i Sverige och Latinamerika.

Kontakta styrelsen

Kontakt
För att kontakta styrelsen, maila: styrelsen@svalorna.se

Styrelsemedlemmar

Ordförande: Julia Andén
Vice ordförande: Anna Tingbäck
Kassör: Caroline Ullman
Vice kassör: Jacqueline Vega
Sekreterare:  Sigrid Gunnarsson
Vice Sekreterare:  Michaela Hornegård
Ordinarie ledamot: Elin Jacobsen Rydstedt
Ordinarie ledamot: Per Fröberg
Ordinarie ledamot: Rodrigo Arce
Suppleant:  Lena Eriksson
Suppleant:  Marisol López
Suppleant: Stella Lundén

 


Kontakta kansliet

Klas Sellström
Verksamhetsledare
08-642 16 96

klas.sellstrom@svalorna.se
Skype: programsvalorna


Birgitta Vega Leyton
Informationshandläggare
076-275 9855
birgitta.vega@svalorna.se


Linda Johansson
Praktikant- och programhandläggare
070-736 9883
linda.johansson@svalorna.se


Kontakta programkontoren i Latinamerika

Bolivia

Besöksadress
Svalorna Latinamerika
Av. 20 de Octubre Nro 2396
Edif. Maria Hayde – piso 2, ofic. 1
La Paz


Postadress
Casilla 6092
La Paz
BoliviaTel: +591-2-422 061


Regionrepresentant
Luis Fernando Fernandez
Luis.Fernandez@svalorna.se


Ekonom
Gioconda Gutierrez
Gioconda.Gutierrez@svalorna.se


Praktikanter
programassbolivia@svalorna.se
infobolivia@svalorna.se


Peru

Besöksadress
Calle Mercaderes 328, C-15, 3 piso, Cercado
Arequipa, Arequipa

Postadress
Svalorna Latinamerika
Apartado 1351, Cercado
Arequipa, Arequipa
Peru

Tel: +51-54-22 69 96

Landrepresentant
Edith Garzon
Edith.Garzon@svalorna.se

Ekonom
Elizabeth Ramos
Elizabeth.Ramos@svalorna.se

Praktikanter
programassperu@svalorna.se
infoperu@svalorna.se

Nicaragua

Besöksadress
Svalorna Latinamerika
Parque Infantil 1 cuadra al este 1/2 cuadra al sur
Estelí

Postadress
Svalorna Latinamerika
Apartado Postal 39
Estelí
Nicaragua

Tel: +505 713 72 30

Landrepresentant
Celina Lira
Celina.Lira@svalorna.se

Ekonom
Cruz Delia Cerrato

Cruzdelia.Cerrato@svalorna.se

Praktikanter
programassnica@svalorna.se

infonicaragua@svalorna.se


Lokalgruppen i Stockholm

Är du intresserad av att engagera dig inom Svalorna Latinamerika? Vill du träffa nya vänner och samtidigt känna att du gör något meningsfullt? Gå med i en av våra lokalgrupper!

Till att börja med kan du komma på ett möte och träffa våra frivilliga. Ingen föranmälan behövs, det är bara att dyka upp. Alla är välkomna! Det går också att mejla om du vill få mer information, se mejladresser till alla våra lokalgrupper nedan.

Kommande lokalgruppsmöten
Datum: Tisdag 17 april, tisdag 15 maj, tisdag 12 juni.
Klockan: 18-20 (cirka)
Adress: Solidaritetshuset, Tegelviksgatan 40, 116 41 Stockholm
Om porten är låst – ring 08-642 16 96 så öppnar vi.

lokalgrupp

Kontakta lokalgruppen
Mejla info@svalorna.se eller gå med i vår grupp på Facebook.